Vücudumuzun bir çok fonksiyonu, elektriksel uyarılarla kontrol edilmektedir. Bu uyarılar beynimiz tarafından oluşturulur ve sinir lifleri ile kaslarımıza iletilir. Ultratone, yüzlerce farklı programı ile bu uyarıları taklit ederek incelme, kas gelişimi, selülit tedavisi, yüz gerdirme, göğüs kaldırma ve daha bunun gibi bir çok faydalı sonucu sunar.

Her bir Ultratone programı doğru tedavi parametrelerini üretebilmek için bir dizi uygun sinyal gönderir. Örneğin, antreman yaptığınızda doğal uyarılar kaslarınızın kasılıp gevşemesine neden olur. Ultratone Futura kasların belirli bir düzen içerisinde normal antremandaki gibi kasılmasını ve gevşemesini, bu doğal uyarıların benzerlerini üreterek sağlar.

Ultratone’un normal antremana üstünlüğü, daha az yorgunluk oluşturması ve kasların zorlanarak incinmelerine mahal vermemesidir. Bu nedenle Ultratone antremanı, geleneksel fiziksel antremandan daha hedef odaklı, daha uzun süreli ve daha etkilidir.

1) Vücut Biostimülasyonu
İlk önce vücudunuzun ihtiyacı olanİlk önce vücudunuzun ihtiyacı olan program belirlenir (incelme, sıkılaşma, kas gelişimi...). Cihaza vücudunuzla ilgili bilgiler girilir. İstenilen sonuç ve girilen verilere göre cihazın belirlediği bölgelere 20 adet özel elektroped yerleştirilir. Uygulama süresi bir saattir. Haftada 3-5 defa olmak üzere toplam 20 seans uygulanır. Vücut biostimülasyon programları :

İncelme Sıkılaşma
Detox Kas geliştirme
Teröpotik Lenf drenajı
Anti Stres Selülit giderme
Göğüs kaldırma Masaj
Doğum sonrası sarkmaların engellenmesi
2) Yüz için tasarlanmış özel aplikatör ile uygulanır. 20 özel yüz pedi cihaz tarafından belirlenen bölgelere yerleştirilir. Haftada 3-4 defa toplam 20 seans olarak uygulanır. Seans süresi 30 dakikadır. Yüz biostimülasyon programları:
» Yüz cildinin sıkılaşması ve gerginleşmesi
» Yüz derin kaslarının gerginleştirilmesi
» Yüz lenfatik drenajı
» Yüz cildi esnekliği
» Yüzeysel kırışıklıkları giderme
» Yüz masajı
» Canlandırma, nemlendirme ve bakım3) Mikroakım
Kırışıklıkların ve çizgilenmelerin tedavisinde derin doku ile çalışabilmek, uygulanan etkili aktif maddelerin cilde daha iyi penetrasyonunu sağlamak amacı ile kullanılan bir yöntemdir.
4) Ultrason
Yüksek frekanslı ses tedavisi ile yüz ve vücutta anti-aging, derin nemlendirme, elektrolipoliz, yağ birikimlerinin berterafı, cilt ve doku masajı uygulanır.
Son yıllarda en yaygın olarak kabul gören ideal kilo hesabı "beden kitle indeksi"dir(BKİ). BKİ’nizi saptamak için kilonuzu boyunuzun karesine bölmeniz gerekir. Çıkan değer 25’in altında olmalıdır.

Fazla kilolardan kurtulmak için yapılması gereken en önemli şey daha fazla haraket etmektir. Mutlaka günlük aktivite miktarınızı arttırın. İyi bir spor programı bir kilo verme programının en önemli parçasıdır. Eğer çeşitli sebeplerle spora gereken zamanı ayıramadığınızı düşünüyorsanız ultratone sizin için çok iyi bir seçenek olacaktır.

Tıbbi olarak doğru kilo verme hızı haftada yarım kilodur. Fakat kilo vermek isteyenler çoğu zaman daha hızlı kilo verip biran önce bu can sıkıcı durumdan, fazla kilolarından ve diyet programından kurtulmak isterler. Bu sebeple en fazla haftada 1 kg kilo verme hedeflenmelidir. Daha hızlı kilo vermek vücut için zararlı olacaktır.

Bir diyet listesi hazırlarken dikkat edilmesi gerekn en önemli konu, kişinin listedeki gıdalara kolay ulaşabilmesi ve bu gıdaların alışık olduğu besinlerden çok farklı olmamasıdır. Aksi takdirde uygulanana diyet programı yeterince uzun soluklu olamayacak, kişi listedeki gıdaları sevmediği yada hazırlayamadığı için diyet programını bozacaktır.

Oysa ki başarılı bir diyet listesi kişinin zaten günlük olarak tüketmeye alışık olduğu gıdalardan hazırlanmalı fakat gıdaların miktarları ayarlanarak haftada 0.5-1 kg kilo verme sağlanacak şekle getirilmelidir.
Akupunkturun Tedavi Ettiği Hastalıklar
Adet Düzensizlikleri
Adet Öncesi Gerginlik Sendromu
Ağrılı Adet Görme
Akne Vulgaris
Akut Bronşit
Akut Gastrit
Akut Sinüzit
Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlılığı
Allerjik Burun Nezlesi
Allerjik Rinit
Alt Islatma
Ameliyat Sonrası Ağrıları
Anne Sütü Yetersizliği
Astım
Aterosikleroz
Bağışıklık Sistemi Zayıflıkları
Baş Ağrısı
Baş Dönmesi
Bebeğin Anne Karnındaki Pozisyonunun Düzeltilmesi
Bel Ağrıları
Bel Fıtığı
Boğaz Ağrıları
Boyun Ağrısı
Boyun Fıtığı
Boyun Tutulması
Böbrek Taşı Ağrısı
Bulantı
Çene Eklemi Ağrıları
Damar Sertliği
Depresyon
Diabet
Dirsek Eklemi Ağrıları
Dismenore
Diş Ağrısı
Diz Ağrısı
Diz Kireçlenmesi
Doğum Ağrılarının Azaltılması
Düşük Tansiyon
Epilepsi
Estetik Akupunktur
Farenjit
Fibromiyalji
Fobiler
Golfçü Dirseği
Guatr
Hamilelik Bulantı Kusmaları
Hazımsızlık
Hiperprolaktinemi
Hipertansiyon
Hipotansiyon
İmpotans
İnfertilite
İshal
Kabızlık
Kalça Kireçlenmesi
Kanser Ağrıları
Karaciğer Yağlanması
Karpal Tunel Sendromu
Kas Ağrıları
Kas Erimesi
Kemoterapi Zararlarının Tedavisi
Kısırlık
Kilo Verme
Kireçlenme
Konsantrasyon Güçlüğü
Kronik Bronşit
Kronik Gastrit
Kronik Sinüzit
Kulak Çınlaması
Kusma
Lökopeni
Meniere Sendromu
Menoraji
Mide Asidi Fazlalığı
Mide Ülseri
Migren
Myopati
Omuz Kireçlenmesi
Oniki Parmak Barsağı Ülseri
Osteoporoz
Panik Atak
Peptik Ülser
Radyoterapi Zararlarının Tedavisi
Raynoud Sendromu
Reflü Özerfajit
Safra Kesesi Ağrısı
Sara Hastalığı
Sık Hasta Olma
Sınav Kaygısı
Sırt Ağrısı
Sigara Bırakma
Sivilce
Siyatik
Spastik Kolon
Stres İle Mücadele
Şeker Hastalığı
Tenisçi Dirseği
Terleme
Tırnak Yeme
Tiroid Hastalıkları
Topuk Dikeni
Trigeminal Nevralji
Tükenmişlik Sendromu
Uçak Korkusu
Uykusuzluk
Ülseratif Kolit
Ürtiker
Yüksek Tansiyon
Yüz Ağrısı
Yüz Felci
Zamansız Süt Salgılanması
Zayıflama
Zona